środa, 25 marca 2009

Cuda, panie

Jestem z siebie dumny. Uratowałem człowiekowi życie.

Sprawa nie była łatwa. Mianowicie w mieście poszła plotka że robimy szybko, miło, od ręki niemal - a w dodatku anastazjolog jest tak zajeniesamowity że każdy do domu idzie w głos go wychwalając. W związku z powyższym każdy chce się operować natentychmiast i tylko u nas. Jedna pani to sie nawet na zabieg wpisała dwa dni przed przelotem do USA. Ciekaw jestem wyrazu twarzy celników jak im pokazała swoje śliczne siniaki po wyrwaniu żył z nogi.

Dzisiaj przyszedł sobie dziadek miły, sympatyczny, z delikatnie sinymi wargami. Poproszony o wejście do gabinetu przetruptał pięć metrów i wpadł w niejaką zadyszkę. Kul. Osłuchałem dziadzia, o dziwo w płucach czysto. Ha - jak dyszy a nie z powodu płuc - to jak tam się serduszko miewa u łaskawego pana? EKG - lepsze jak moje. Osłuchowo na moje anastazjologiczne ucho nic szczególnego. Hmm. A nózie? O - jakie ładne. Kosteczki spuchnięte obie, symetrycznie aż do kolan.

No ja się - pytam - czy ten - dżip - to - mógłby dziadka zbadać przed wysłaniem go do DCU? Ja wiem że dobry jestem - ale cuda na tej planecie robił tylko jeden człowiek przy czym spora grupa ludzi uważa Go za Boga. I było to spory kawał czasu temu.

Muszę poprosić tego miłego nieroba żeby robił prosty test - jak go pacjent prosi o skierowanie na operacje, niech wyśle dziadka na spacer dookoła przychodni. Jak zadyszki nie dostanie - można go skierować do nas.

Uratowałem dziadkowi życie - zwaliłem go z zabiegu.

Post zgodny z zasadą - jak się sam nie pochwalisz - nikt tego nie zrobi.

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Spychologia, panie.
Wiedzą, że 'tam dalej' też ktoś jest, kto musi zrobić wywiad, ponosi odpowiedzialność, etc.

Tylko ten czas, te koszta, nerwy, zawracanie głowy - bo na wcześniejszym ogniwie leń bierze pieniądze nie wiadomo za co... :(

Anonimowy pisze...

No ale i tak największe zawroty głowy ma dziadek z zadyszką jak mu każą biekać od lekarz do lekarza, a dla niego to spory wysiłek. Czy w Waszym systemie można sobie zmienić dżipa?

MR pisze...

CCF? LVF?
EKG lepsze od twojego?
abnegacie, zdrowia zycze! :)

abnegat.ltd pisze...

Basiu, jak bede sie operowal to mam taki szpital z polskim chirurgiem :D

Docik, mozna. Ale ci dobrzy sa zapchani na full wiec zasadniczo wybor jest polski- cholera albo dzuma.

MR, licentia poetica ;[]
Mial dziadzio obnizki ST na dole, ale oni tego tu nie uwazaja za chorobe. No, czasem potwierdza niechetnie LVF. Poniewaz nas uczyli czego innego, przestalem sie uzerac z kardiologiem i po prostu dyskwalifikuje z zabiegu...

abnegat.ltd pisze...

LVH a nie LVF. Na to ostatnie zeby zasluzyc to chyba trzeba byc martwym...

MR pisze...

tak naprawde mialem na mysli prawa komore ;)

Zadora pisze...

;) ukryta forma eutanazji.
Oficjalnie zabieg ale niemal prawie z gwarancją odjazdu (od razu czy po powikłaniach). Wiadomo dżip mu nie poda strychniny - nie wolno. Ale ma dziadek ochotę usnąć i się nie obudzić, ma wystarczające dolegliwości, żeby to załatwić - to wio to na DCU! Uśnie miło śniąc, jeszcze poprosi o mleko wściekłej krowy, sam pisałeś jakie się sny po tym ma i już troski ziemskie pożegna.
Jest sposób? Jest!
A ty okoniem stajesz1 Ech dochtór - empatia! ;)))

abnegat.ltd pisze...

MR, prawa. A dziadzio ma przewlekla niewydolnosc jak nic. I miazdzyce we lbie do kompletu bo twierdzi ze po schodach biega i nic mu nie jest.

Agregat, mowisz zeby dac w leb? Dzipowi? Kuszace...

eee-live pisze...

No proszę na wyspach to i z takim czymś dżip na operację da skierowanko a u nas? Mnie z ostatniej operacji chcieli zwalić z powodu za wysokiego poziomu kwasu moczowego i jakiś dziwnych zachowań serducha :(

Anonimowy pisze...

Prawda,że NASI polscy lekarze są najlepsi?
Postanowiłam się przy tej okazji też dowartościować( bo nasz to nasz, więc mój trochę też:)
Mam nadzieję, że u Ciebie wiosna, bo u nas Przecudnej Urody Zima zawitała. Naprawdę jest zjawiskowo pięknie. W sumie mogła zdecydować się na któreś ze świąt. Ale to kobieta jest. Na pewno zrobi to, co jej się żywnie spodoba:)
Dbaj o siebie.
maria

abnegat.ltd pisze...

EL, czepiał się :[]

Mario, będę ;)