czwartek, 11 października 2012

Sztuka pisania listów

Jedną z podstawowych - z gatunku sine qua non - umiejetności konsultanta w Jukeju jest pisanie listów.

Bo choćbyś góry przenosił, a listów nie pisał...

Poniewaz nauka zawsze daje najlepsze efekty gdy poparta jest przykładem, spójrzmy na poniższy:

"Drogi Panie Dżeneralny Praktiszynerze. (stąd DżiPi...)

Bardzo dziekuje panu za przysłanie do mnie pana Kowalskiego z powodu jego hemoroidów. Był on skonsultowany (nomen omen) przez naszego konsultanta chirurga, niejakiego Lorenzo, który czuł wewnetrznie, że pacjent powinien odnieść pożytek z poddania się zabiegowi chirurgicznemu.

Pan Kowalski w chwili obecnej jest leczony z powodu choroby niedokrwiennej serca, choroby nadciśnieniowej, astmy i niewydolności tarczycy. Jego historia choroby zawiera zawał z następowym wszczepieniem by-passów pieć lat temu i udar mózgu w zeszłym roku, po którym pozostał mu lewostronny niedowład.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, a szczególnie astmę, która ogranicza aktywność fizyczną pana Kowalskiego w stopniu znacznym, wydaje mi się, ze powinien on zostać zoperowany w szpitalu, który mógłby mu zaoferować pobyt w okresie pooperacyjnym w celu nadzoru jego funkcji życiowych.

Z tych samych powodów zabieg pana Kowalskiego nie może się odbyć w trybie Chirurgii Dnia Jednego. Czy w związku z tym mógłbym prosić, by skierował Pan Szanowny Dżeneral Praktiszyner pana Kowalskiego do Szpitala Klinicznego?

Z poważaniem
abnegat.ltd"

A chciało by się napisać: czyś ty k***a spadł ze schodów??!?

29 komentarzy:

Anonimowy pisze...

I cóż Pan Dżeneralny Praktiszyner na takie dictum? Odpisuje co? Czy uszy po sobie i gościa do kliniki?
Madźka

Anonimowy pisze...

Mamma mia o_O W ogóle bym chłopa nie operowała. Niech se gumki na hemoroidy założy.
nika

Anonimowy pisze...

Abi, pozwolisz, że zalinkuję https://stres-pomagajacych.com.pl/index/

pozdrawiam - nemetka

Zadora pisze...

No przecież spadł, to co bedziesz oczywiste rzeczy pisał :-) i to jeszcze ze wzmocnieniem pozytywnym w postaci samotnej "k...." zamiast dłuższej epistoły z podsumowaniem pochodzenia i prowadzenia.

abnegat.ltd pisze...

Madzka, nigdy nie odpisuja. Go green- trza oszczedzac lasy...

Nika, pytanie raczej kto go zakwalifikowal w pierwszym rzucie. W pressessmenta trzeba by jednak wrzucic granat.
Hukowy - mam dzisiaj nastawienie pro-peace-owe.

Nemetka, proszsz...

Greg, nie tak samotna.... Ja jednak jestem przyswojony wiejski goral (gorcany, czyli niby nie, ale jednak!)

Anonimowy pisze...

Abiś,ABVIŚ,aBIŚ,brawo,brawo,brawo,tak trzymać ze schodów spychać,nauki dawać ile wlezie,choć i tak nie pojmą,bo Panie za bardzo one, te GP, znakiem tego ograniczone.Ja to myślę,że one już na studiach Panie miały,jakie ośle ławki, alibo specjalne grupy dla przyszłych GP potworzone,coby mistrzom poziomu nie zaniżać, Panie.A potem to aby już baranieją ,Panie, coraz to bardziej.W Polszcze na ten przykład taki GP to nazwan jest lekarz podstawowej... opieki zdrowotnej ,a gdzie Panie Liceum,że o Studiach nie wspomnę? To i co się dziwować,że takich nieadekwatnych Pacjentów gotowe one, te GP, podsyłać,spokój Panu dochtorowi zaburzać w klinice na pięterku?Ja to myślę,że ta GP to w ogóle jest rodzaju żeńskiego, a skrót to Głupia Piz...To Pan dochtor jeim wybaczy, spojrzy łaskawym okiem,bardzo w liście nie obsobaczy i to już wystarczy,że one GP będą się cieszyły jak Murzyn z bateryjki,że miały nauki od samego Pana dochtora.pozdr.Animowany Zwolennik.

abnegat.ltd pisze...

Oj, Zwolennik... Nawet nie probuj... To sa matoly poprzeplatane z rzadka sensownymi doktorami... Ale w zyciu bym nie smial do polskiego Dochtora na Niwie porownywac tumbylcow... Ostatecznie, tak z na sercu reka - zdarzylo ci sie wyslac do chirurgii dnia jednego (gdzie pacjent ma isc do domu 2 godziny po zabiegu) 69 letnia kobiete z nadcisnieniem, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca i objawowa niewydolnoscia krazenia celem zoperowania przepukliny? No wlasnie.
To co sie pieklisz :P

Anonimowy pisze...

Abiś Uuuu,Abiś Aaaa, nic osobistego,chciałem tylko zwrócić uwagę Twej szkółce niedzielnej,ze najmądrzejszy jest ostatni doktór(dobrze jak nie jest to patomorfolog).Ostatnio pacjentce,od roku na stałym leczeniu pkrzepliwym,z INR oznaczanym co trzy tygodnie mieszczącym się w wartościach terapeutycznych,oznaczałem wskażnik co tydzień,bo tak zażyczył sobie dochtór z IP przed umiarowieniem przetrwałego FA.Inna Pacjentka,to już ostatni tydzień,przyszła mówiąc ,że ma zły INR i ginekolog ją wypisał z oddziału, z zabiegu spadła,.Okazało się,że poważny dochtór,przy przyjęciu do oddziału nie sprawdził sobie jakie leki bierze i w badaniach zonk.Oczywiście przyszła do mnie z żalem,że dochtór nie chciał jej operować przez moje leczenie...Utrwalone FA to pikuś....Dla ginekologa.Ostrożnie...w ocenianiu.pozdr Animowany Zwolennik

abnegat.ltd pisze...

E tam. Co innego poglad miec ginekologiczny - co sie zdarzyc moze - a co innego nie miec bladego pojecia. Rozumiem zes sie poczul ale plizzz bez jaj.
Odnosnie warfaryny: moje chirurgi zatrzymuja na 24 godziny przed zabiegiem i sa szczesliwe. Nie uswiadamiam, ze trzeba 29 godzin zeby INR drgnal a potem z polokresem 22 godzin sobie leci tylko zwalam wszystko co moze krwawic w domu. Chirurgia jednodniowa to operowanie ludzi zdrowych lub prawie zdrowych poza choroba chorurgiczna i nie trzeba byc doktorem zeby to pojac.
Jak ci przyjdzie do lba wyslac pasztet do takiego osrodka to tez dostaniesz mily list z prosba o wyslanie do duzego szpitala. I tez se ktos pomysli, zes przy goleniu zaoral beretka w zlewozmywak.
Trzym sie tam i nie bierz do serca wszystkiego bo cie apopleksyja zadusi.
Abiś.

Anonimowy pisze...

Juści,jest tak,Nie zdusiła mie do rana ta moja apoplexia Ula,to se zamkne temata listów.Każden jest mądry w swojej działce, i przeważnie dziesięcioboista na 100m przegra ze sprinterem,ale już w rzucie oszczepem...Ten ginekolog, podejrzewam,że sobie po prostu przeoczył,tylko wybrnął z tego w dniu zabiegu trochę nie halo... A największe dochtory to ortopedy u nasz średnia ok.190cm.Amen.pozdr.Animowany Zwolennik

abnegat.ltd pisze...

A ten twoj ginekolog o pomostowaniu nie slyszal, czy jak? Tu jest dosc prosto - jak z CHADS2 wychodzi 0 to sie warfaryne zatrzymuje i zabieg przy INR 1,5 - a jezeli powyzej 0 to pomostowanie LMWH. Musial ten twoj kolega cusik nie docztac?
Miej sie tam.
Pozdrowienia z Wyspy :)

Anonimowy pisze...

Ginekologa nie używam,to żaden on mój.A Pacjentka przyniosła do mnie oprócz dobrego słowa, heparynę drobnocząsteczkową(po Twojemu to będzie LMWH)z zapytaniem jak tego używać?Tak,że chyba słyszał a jak nie, to spytał takiego co rzuca oszczepem.Howgh,koniec przepychanki.pozdr.Animowany Zwolennik.

Anonimowy pisze...

Jako GP w jukeju musze sie odezwac w naszej obronie- ja pacjenta wysylam do chirurga, nie do mojej decyzji nalezy, czy pacjent bedzie operowany w ramach chirurgii dnia jednego, drugiego czy swiatecznego. Nie zwalajmy odpowiedzialnosci za wszelkie ( a jest ich mnostwo) bezsensow NHSowskich na GPa.
Serdecznie pozdrawiam:)
Ania

abnegat.ltd pisze...

Ania, witaj :)
Przeca w Choose & Book widac gdzie pacjent idzie. A ktos kto ma powazna chorobe systemowa raczej sie Day Case Unit nie zoperuje. Chyba ze anestezjologowi GMC zbrzydlo ;)

Poza tym listy bardzo mile wystlam. Czasem sobie tylko cos pomysle...

Anonimowy pisze...

O toto,moja pani,o toto;barany się zdarzają wszędzie,reszta to tylko kwestia statystyki(ilości czynników,osób,pacjentów,doktorów, mogących wytworzyć niehalo),alibo pecha(Murphy).Z ukłonami Animowany Zwolennik.Przegiąłem z ukłonem i walnąłem czołem w biurko.

abnegat.ltd pisze...

Jeden liscik maly
A ilez emocji...

Wierszyk mi wyszedl. Co prawda bialy, ale od czegos trzeba zaczac.

basia pisze...

...i tak w populacji przybywa dyplomatów... wybitnych... wybitniejszych... jeszcze wciąż cierpliwych... --- moje gratulacje! :):):)

Anonimowy pisze...

Ale jakoż takie DziPy muszą się cieszyć... wszakże teraz z listów to się tylko rachunki dostaje, a tu proszę, list prawdziwny i to jeszcze jaki uprzejmy...
Nic tylko podziwiać cierpliwość, swoją drogą :D

5-HT

owcarek podhalański pisze...

A moze, Abnegatecku, powinieneś se wyryktować taki jeden uniwersalny list? Z paroma ino wolnymi miejscami. I potem - w zalezności od sytuacji - w pierwse wolne miejsce wstawiołbyś "Kowalski" abo "Wiśniewski", w drugie "hemoroidy" abo "prysc"... i tak dalej :D

basia pisze...

W pierwszych słowach mego listu pragnę donieść, że Autor nam się coś obija...
;)

magbod pisze...

Popieram basie! abnegacie wroooooooooooooooooooooooooooooc!

Anonimowy pisze...

Właśnie! Abiś pacjentów wentyluje, a nas zaniedbuje! ;-P
nika

Anonimowy pisze...

Drogi Panie Anestezjologiczny Abnegacie. Niestety w tym tygodniu nie udało mię się do Cię wysłać żadnego mniej lub bardziej stetryczałego Pacjenta z bardziej lub mniej wstydliwą chorobą i innymi mniej lub bardziej obciążającymi w wywiadzie.Jak Ci płacą od sztuki to kiszka,wypadła...Jutro ma być jeden z ostatnich słonecznych i ciepłych dni w tem roku,w ramach rekompensaty zapraszam na parę bomb złocisto-bursztynowego(pozdr Marcina P.)płynu u Pani Bożeny F.,a następnie na wystawny obiad w Barze u Inżyniera(o ile jeszcze funkcjonują),kupimy parę Łasinów,bo pewnie na co dzień takich pysznych rzeczy obecnie nie jadasz,ja zresztą również.pozdr. Animowany Zwolennik Pod.Spodem.Gdybyś z jakichś powodów nie mógł skorzystać z zaproszenia proszę powiadom mię,to odwołam rezerwację. Z wyrazami Animowany.

basia pisze...

Autor nie dość, że się już poobijał zdrowo - to jeszcze daje się prosić... mimoza jedna... ;)

:):):)

Anonimowy pisze...

Cegój dochtor nie pise?
nika

Anonimowy pisze...

Pewnie zimowa depresja pogłębiona zmianą czasu Go zabrała :P
Albo wpadł w dziurę czasową przez tę zmianę?
Albo


wiem tęsknimy :D

Anonimowy pisze...

AAA!!111 jeden jeden

moderowanie jest włączone.
Jak puścił Nikę 17 listopada to żyje! jeden jeden

Idę się upić z tej radości :D

p.

Gunia pisze...

Ufff, właśnie skończyłam czytać caluśkiego bloga od samego początku. Żaden post mi nie umknął. Zeszło jakieś 3-4 miesiące z większymi i mniejszymi przerwami, ale teraz już będę na bieżąco. Gratuluję fantastycznego pióra i poczucia humoru. Możliwe że i mnie czeka dołączenie do medyczno-lekarskiego grajdołka. Wielkopolska pozdrawia UK.

abnegat.ltd pisze...

Biję się w piersi - zaniedbywam Państwa w sposób straszny. Ale cegóś było to potrzebne. I nacóś.

Witam wszystkich, co to pierwszy raz, pozdrawiam stałych.

Do usłyszenia już niedługo

abnegat.ltd