piątek, 6 stycznia 2012

Oni

Świat jest rządzony przez onych. Dla każdego Polaka jest to jasne jak słońce. Innych może oni oszukali - ale nie z nami te numery, Brunner. To oni są winni wszystkim nieszczęściom, spotykajacym naszą ojczyznę, jak spadek wartości forinta, bankructwo Grecji, niesprzedanie obligacji przez Włochów - by wymienić pierwsze z brzegu. Oni te swoje macki wpychają literalnie wszędzie - w Tupolewy, ustawy, ostatnio nawet w wiatr na skoczni! No jakie to kurwadziady przebrzydłe są?

Tu taka mała dygresyjka a’propos złotówki. Euro się umacnia - no to złoty traci, wiadomo. Euro leci na pysk - złoty traci razem z nim, to też wiadomo. Węgrzy maja problem - złotówka traci. Grecy bankrutują- złotówka traci. Włosi - złotówka traci... Portugalia... Hiszpania... Funt... Ropa... Futra reniferów... Zbiór banana w Górnej Wolcie... Strach wyjść na ulicę - za każdym rogiem czai się żubr.

Oni są odpowiedzialni za wszystkie możliwe nieszczęścia ludzkości - od hiv’a po brak śniegu na Święta.

Tylko - kim ci oni są....

Sprawa wydawała by się być prostą - my to my, nas tu w rogi walą, więc cała reszta to oni. Ale ci tamci też wrzeszczą, że są robieni w bambuko przez onych, w dodatku tłustym paluchem kapitalizmu wskazując na nas! Głupota to - czy prowokacja?

Sprawa jest poważna. Do miana onych od wieków pretendują Żydzi, Masoni, Cykliści, Komuniści, Bank Światowy, Luminaci, Iluminaci, Sataniści, Pederaści, Templariusze, nieokreślona z bliższa Tajna Grupa Kapitałowa oraz kilka innych. Ale tu zwątpienie zaczyna się szerzyć - bo przecież wszyscy onymi być nie mogą - więc kto?

...is fecit - cui prodest...

Gdy zaczałem pracować, a było to już w czasie narodzin kapitalistycznej nadziei, pojechałem sobie do Izby Lekarskiej coby dokumentację wszelka złożyć, Prawo Wykonywania Lekarza odebrać i pieczątkę wyrobić. Uzbrojony w owe narzędzia zaczałem swoją pracę. Jakiś czas potem zmienili mi nazwę ulicy - musiałem zmienić pieczątkę. Zdałem specjalizcją - zmieniłem pieczątkę. Zmienili nam nazwę miasta - zmieniłem pieczątkę. Otwarłem prywatną praktykę - wyrobiłem pieczątke. Zmienili rozporządzenie dotyczące danych osobowych - zmieniłem pieczątkę. Wprowadzono nowe zasadzy wypisywania recept (a te zmieniane są nie rzadziej niz co dwa lata) - zmieniłem pieczątkę... Potem nadeszła zmiana identyfikacji podatkowej, numeru ZUS, wprowadzono obowiązek podania nr telefonu, potem jescze coś - żebym nie skłamał, wyrobiłem w swoim życiu ze trzydzieści różnych stempelków... Teraz znowu - lekarze wyrobili setki pieczątek „Refundacja do decyzji NFZ” to rząd natychmiast się z nimi dogadał i szlag trafił strajk - pieczątki do kosza...

Prawda jest przerażająca - rządzi nami klika pieczątkarzy!!! To oni stoja za zmianami ustaw, wytycznych, nazw miast, ulic, placów, upadkiem jednych firm i powstawaniem nowych, bankructwem państw i banków - byle by pieczątki były wyrabiane!!!

Gore!!!

12 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Bo to są uni(i) ;-P
Telefon na pieczątce? A ustawa o ochronie danych osobowych gdzie? ;-P
nika

abnegat.ltd pisze...

Nika - co tam telefon... Adres tez ;)
Teraz sie to zmienilo, wystarczy nazwisko, specjalizacja i nr - ale w dalszym ciagu trza sie zdradzic...

(KK) pisze...

To już wiemy o czym będzie następna powieść Umberto Eco ;)

abnegat.ltd pisze...

...zapiski na pieczatkach...

Anonimowy pisze...

Ja bym dodała jeszcze wszelkiej maści drukarnie :))

PMG pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=ILxjxfB4zNk

Polecam. Bardzo łatwo zapamiętać rytm :)

Anonimowy pisze...

pieczątka refundacja leku do decyzji nfz jeszcze się niestety przyda. porozumienia nie ma

Shigella pisze...

@Abi
A juz liczylam, ze przypomnisz przepiekny cycat z jakiegos opowiadania S-F:
"Oni - zaimek paranoidalny ogólnego zastosowania"

Anonimowy pisze...

Pozwolę sobie wrzucić cytat z Dukaja, który IMHO świetnie oddaje to, o czym mowa.

"Ludzie tworzyli bogów, uosabiając w nich siły natury - teraz tworzą popkulturowe stereotypy uosabiające siły, które wciąż pozostają poza ich zrozumieniem. Skąd zło? Dlaczego miliardy cierpią? Kto to sprawił? Krwiożerczy kapitaliści. Żydzi, mason, kryptokomuniści, Kościoł katolicki, rząd Stanów Zjednoczonych, Bank Światowy, biurokraci brukselscy, Wall Street. Bezduszne media. Inżynierowie AG. Ilumianci. Spisek plastusiów. Spisek CIA. Chińczycy. Mogę tak dalej, tę litanię zna każde dziecko, to są bogowie ciemności dwudziestego pierwszego wieku".

To z "Króla bólu i pasikonika". Abi, czytałeś może? Bo wiem, że po Dukaja sięgasz. Polecam, jak coś.

Anonimowy pisze...

Jak byłam mała chodziłam do biura mojej mamy i pozwalała mi robić pieczątki. To jest przecież bardzo fajne.
kokosova

Iga pisze...

Już teraz rozumiem, dlaczego dobry, znany, solidny punkt z pieczątkami mi w mieście zamknęli!;)

abnegat.ltd pisze...

Anonimie, u nas sa w tym samym budynku xD

PMG, widzialem. Katuja na wszystkich programach. Ale niepotrzebnie pokazali reanimacje na zywym osobniku - bo z tego powodu jest nieprawidlowa. Powinni uzyc manekina.

Anonimie drugi - dogadaja sie. I jak zwykle zrobia nas w bambuko.

Shigella - cudo.

Anonimie trzeci - tego nie czytalem. Ale moj tekst wyglada praktycznie jak plagiat. Jak widac - nic odkrywczego ;)

Kokosova - czyli ze Ty to nie Ty tylko oni? Dzizzazzz.... ;)

Iga - cis jest nie tak... Gdyby oni byli oni to by ich - onych - na pewno nie zamkneli :/ :\